️سوال:

يه ساله که ازدواج‌کردم اولاش همسرمو دوس داشتم ولي طي اين يک سالي که گذشته احساس علاقه اي نسبت به همسرم ندارم‌!! هر روز باهم دعوا ميکنيم و هر روز فکر طلاق ميکنم !!

خواهشا اگه چاره يا راه حلي داريد که بتونيم عشقو علاقه رو تو خودمون بپرورونيم بگین؟ اخلاقامونن باهم به هيچ وجه نميخوره دیگه خسته شدم راه حلي برا افزايش محبت وجود داره؟

️پاسخ:

ضمن تشکر از ارتباط شما با اين مرکز، يكي از مهمترين اركان مشاوره مخصوصاً در زمينه راهنمايي كه باعث مي گردد نتيجه مطلوبي از آن حاصل گردد ميزان اطلاعاتي است كه شما بايد در اختيار مشاور قرار دهيد. اطلاعات مطرح شده در سؤال شما کلي بود و ما نمي دانيم که چه اختلافات شما از چه نوع تعارضي بوده و چرا رخ داده است؟

آيا هيچ نقطه مثبتي بين شما وجود ندارد و هميشه همين حالت را داريد؟ تاکنون چه اقداماتي براي رفع اين تعارضات انجام داده ايد؟ پاسخ اين سؤالات در مکاتبات بعدي تان، ما را در پاسخگويي بهتر ياري مي رساند هر اطلاعي را نيز كه گمان مي كنيد مي تواند راهگشا باشد نيز اضافه كنيد.

جهت افزايش محبت همسرتان و رفع مشکلات توصيه مي کنيم:

مواقعي که ارتباط عاطفي داريد، از اين فرصت استفاده کنيد با او صحبت کنيد. از احساس تان بگوييد. به او بگوييد که تا چه حد او را دوست داريد و به محبتش نيازمنديد.

از او بخواهيد که تمريني انجام دهد. هر کدام برگه اي برداريد و انتظارات تان از همسر را يادداشت کنيد و درجه اهميتي که هر خواسته برايتان دارد يا با عددي از ۱ تا ۱۰۰ نمره دهيد و اين برگه ها را به هم بدهيد. او بايد از انتظارات شما آگاه شود.

به شوهرتان توجه كنيد؛ به سينة فراخ و مردانه‌اش، به چهرة زيبايش، به چشمان خوش حالتش، به دستان بزرگ و مردانه‌اش و… به هر چيزي كه از او يك مرد مي‌سازد توجه كنيد. به شوهرتان بگوييد كه چه مرد پر شور و حرارتي است و شما از رابطة زناشويي با او خيلي احساس رضايت مي‌كنيد.

پيش از ورود شوهر، خود را بياراييد، لباس‌هاي زيبا و اغوا كننده بپوشيد، عطر يا ادكلن خوش بو استعمال كنيد، و به او نشان دهيد كه همة اين كارها را براي او انجام داده‌ايد.

به اين نكتة مهم توجه داشته باشيد كه، براي مردان نشان دادن عشق خود از طريق معاشقه و آميزش بسيار راحت‌تر از بيان لفظي آن است. بنابراين، تمايل شوهرتان را به معاشقه و آميزش، نوعي ابراز عشق و علاقه به حساب آوريد.

شما مي توانيد کتاب هايي در اين زمينه تهيه کنيد و به او هديه دهيد و لکن بهترين کار اين است که او را ترغيب کنيد تا براي بهبود زندگي مشترک تان با هم در جلسات مشاوره شرکت کنيد.

در هر صورت شما و همسرتان با مهارت هاي ارتباطي و همسرداري آشنا نيست و بايد آنها را از طريق مطالعه کتب افزايش دهد. از جمله اين کتاب ها کتب ذيل هستند:

اميني، ابراهيم، همسرداري، قم: بوستان کتاب قم، ۱۳۹۲٫
افروز، غلامعلي، روان شناسي خانواده: همسران برتر، تهران: انجمن اولياء و مربيان، ۱۳۸۹٫
بهار، علي‌رضا، مهارتهاي زندگي در قرن ۲۱: روابط همسران (حقوق متقابل زن و مرد)، اصفهان: نقش نگين، ۱۳۸۸٫

موفق باشيد.

ارسال سوالات از طریق ربات زیر:

️ ir bot

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

مشاوره

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار